LUŠTĚNKY - procvičování učiva pro žáky 1. stupně ZŠ

Únor 2012
TŘÍDA 1.C - školní rok 2011/2012 - CO SE UDÁLO
ÚNOR 2012      1. ZÁŘÍ      2. ŘÍJEN      3. LISTOPAD      4. PROSINEC      5. LEDEN
     6. ÚNOR      7. BŘEZEN      8. DUBEN      9. KVĚTEN      10. ČERVEN
  NAŠE PRINCEZNIČKA NA BÁLE

Je období karnevalů. Kreslili jsme Kašpárka a vytvořili si princeznu k říkance Princeznička na bále, poztrácela korále ...

Byla to vlastně celotřídní práce. Každá skupinka dostala přidělenou nějakou část princezny. Žáci se museli pokusit nejdřív sami načrtnout její část podle nákresu učitelky. Vystřižení a polepení barevným papírem šlo už samo. Děti znázornily korunku, kraječky, kytičky, mašličku a vyrobily korále z alobalu. Poskládaná princezna zaujala na nástěnce místo uprostřed Kašpárků.

  UČÍME SE O LIDSKÉM TĚLE

Týden jarních prázdnin je fuč, a ty se hlavo uč. O hlavičce jsme tento týden často hovořili, a nejen o ní. Poznat a správně pojmenovat všech pět hlavních částí lidského těla bylo pro děti hračka. Využili jsme toho při skupinových prací.

Skupinky společně kreslily holčičku nebo chlapečka a připisovali k nim části těla. Postavit jednoho společného panáčka z Lega, který bude mít, co největší trup, hlavu s otáčecím krkem a samozřejmě horní i dolní končetiny, už tak jednoduché pro nedočkavce nebylo. Ti si chtěli nejdřív stavět své autíčko a až potom spolupracovat nad zadaným úkolem. Nakonec zbyl čas i na volné stavění čehokoliv z Lega.

  CO VŠECHNO UMÍ PRVŇÁČCI V POLOLETÍ?

A začalo druhé pololetí. Za pět měsíců se žáci naučili hodně vědomostí a dovedností užitečných pro život. Poznají 19 písmen abecedy a čtou z nich složená slova, věty i kratší texty. Napíší 16 psacími písmeny slabiky, slova i kratičké věty. Umí porovnávat, sčítat a odčítat do 9, vyřeší jednoduché slovní úlohy, poznají 4 základní geometrické tvary. Vyjmenují podzimní i zimní měsíce, poznají celé hodiny. Učí se spolupracovat ve skupinkách, pomáhat si, respektovat jeden druhého, Dovedou prostě plno dalších, pro nás dospělé, tak jednoduchých věcí. Posuďte sami.

 

 

TOPlist