LUŠTĚNKY - procvičování učiva pro žáky 1. stupně ZŠ

Duben 2012
TŘÍDA 1.C - školní rok 2011/2012 - CO SE UDÁLO
DUBEN 2012      1. ZÁŘÍ      2. ŘÍJEN      3. LISTOPAD      4. PROSINEC      5. LEDEN
     6. ÚNOR      7. BŘEZEN      8. DUBEN      9. KVĚTEN      10. ČERVEN
 TOTO LETÍ, JE TADY TŘETÍ ČTVRTLETÍ

Kdyby nebylo pilnosti včeliček, neměli bychom medíček. Povídali jsme si tento týden o pracovitosti i naší. Jak nám to ve škole jde či nejde, kde bychom měli a v čem přidat. A nejenom o učení ale i o chování jsme měli debatu. Sledovat výuku a snažit se plnit pokyny paní učitelky si ještě pořád někteří žáci nevzali za své. Učení nám až na výjimky jde, ale to chování!!! A tak jsme nadělovali dle zásluh. Osm žáků dostalo pochvalu za vzorné chování a plnění školních povinností, naopak sedm žáků dostalo výchovné opatření. Doufejme, že se chování žáků v naší třídě v posledním čtvrtletí vylepší a že budeme v pohodě a pilně pracovat jako ty včeličky. Pilnou včelku si každý vyrobil z ruličky toaletního papíru a včelín postavili žáci ve skupinkách.

 DNY, KTERÉ JSME VĚNOVALI NAŠÍ ZEMI

Tento týden měla naše modrá planeta svátek. Tak jsme si povídali o životním prostředí. Paní učitelka byla v údivu, když se zeptala dětí, kdo na zeměkouli zajistí, že můžeme dýchat. Jeden žák to již věděl a hrdě hlásil - stromy. Říkali jsme si, jak je důležité dál sbírat sběr, že tím zachraňujeme plno stromů. A takový kvetoucí strom jsme si vyrobili ve skupinkách. Zkusili jsme i vysét do hlíny semínka květinek. A s hlínou tentokrát keramickou jsme modelovali, až jsme vymodelovali překvapení pro maminky.

 PROBĚHLA RECITAČNÍ SOUTĚŽ 1. TŘÍD

Nástup jara jsme oslavili i soutěží. Ve středu 11.4. se vybraní žáci naší třídy účastnili soutěže v recitaci 1. tříd. Byli to ti žáci, kteří se naučili nějakou pěknou báseň a tu uměli přednést nahlas, pomalu a výrazně. Nesoutěžící dělali diváky a tiše fandili. Tréma rychle opadla a my jsme si vyslechli milé básničky. Ze šestnácti soutěžících se umístili na zdvojených stupních vítězů 3 naši žáci, kteří si převzali možná svůj první diplom v životě. Všichni recitátoři dostali nakonec ještě malou pozornost v podobě pexesa. A kdo se těšil z diplomu?
1. místo - Adam Wilk 
2. místo - Aneta Wilková 
3. místo - Markéta Pytlíková 
Protože jsme se v prvouce tento týden učili o jarních rostlinách, v pracovních činnostech vyrobili žáci bledule. Z bílého papíru poskládali květy a nalepili je pak na předem nakreslený obrázek. Bledule se moc povedly.

 DEN NARUBY, ANEB JAK NÁS UČILI DEVÁŤÁCI

4.dubna jsme s dětmi oslavili svátek předchozích dní Den učitelů. Konal se Den naruby, kdy si deváťáci vyzkoušeli, jaké to je, být učiteli a učit prvňáčky.

Jednotlivým předmětům vyučovali žáci ve dvojicích. V první hodině jim prvňáci ukázali, jak umí již číst a na oplátku je starší kamarádi naučili hru s písmenky - oběšence. V matematice si pohráli s číslicemi, zahráli zmrzlíka a pracovali ve skupinkách. V dalších hodinách žáci psali a vyráběli velikonoční přáníčko ve tvaru kraslice. Den naruby byl pro všechny zpestřením a zajímavou zkušeností. Některým se učit líbilo, jiní zjistili, že by na učitelování neměli nervy.

TOPlist